ÚSVIT

Kdybychom si mohli přečíst tajnou historii našich nepřátel, nalezli bychom v životě každého člověka dost žalu a utrpení, aby to veškerou hostilitu navždy odzbrojilo. (Henry Longfellow)

Statistika

Novinky

Deník Remuse Lupina

4. zápis (Pátek, 3. září 1977)

Pondělí, 17. prosince 2007
Už zase nevím, co sem psát. Mějte se mnou slitování prosím!
Severina Princetonová
Zápis 4
Pátek, 3. září 1977
No, já vím, že normálně si s učením rozumím mnohem lépe, než Sirius, James a Peter dohromady, ale myslím, že tohle bylo od Prýtové poněkud... drastické. Zadala nám za úkol napsat pojednání o ovíjivce bradavičnaté do bylinkářství na čtyři svitky pergamenu minimálně! A prý, že když to bude delší, vůbec se nebude zlobit. A to je teprve druhý školní den.
No, víš, počítal jsem s tím, že sedmý ročník nebude procházka růžovým sadem, ale že to bude takové... Ta ovíjivka bude asi pěkně zákeřná, když se toho o ní dá zjistit tolik, aby to obsáhlo víc jak čtyři svitky pergamenu.
No nic, radši se do toho dám. Beztak mi to bude trvat nejméně dvě hodiny, vzhledem k tomu, že musím vzít zavděk společenskou místností. Sirius se zabarikádoval s nějakou holkou z pátého ročníku v ložnici a knihovna je nepoužitelná díky Jamesovi. Krátce po vyučování se tam porval se Snapem a létaly i nějaké ty kletby, čehož výsledkem bylo, že celá podlaha v knihovně je teď pokryta jakýmsi zeleným čímsi, co neuvěřitelně páchne a nedá se to odstranit žádným kouzlem. James si tím vysloužil týden školního trestu a Nebelvír přišel o těch 35 bodů, které stihl během dneška a včerejška nasbírat. Stejně jako Zmijozel ztratil všechny své dosavadní body.
Vážně nevím, jak se jim podařilo vyčarovat takovou břečku, ale radši to snad ani nechci vědět.
No nic. Jdu na to pojednání.
Žádné komentáře
 
Dobýt nestačí; člověk musí vědět, jak svést. (Voltaire)