ÚSVIT

Kdybychom si mohli přečíst tajnou historii našich nepřátel, nalezli bychom v životě každého člověka dost žalu a utrpení, aby to veškerou hostilitu navždy odzbrojilo. (Henry Longfellow)

Statistika

Novinky

Deník Remuse Lupina

2. zápis (Čtvrtek, 2. září 1977)

Pondělí, 17. prosince 2007
Uf. Už fakt nevím, co sem psát. Došly mi nápady!
Severina Princetonová
Zápis 2
Čtvrtek, 2. září 1977
Myslím, že se James se Siriusem úplně zbláznili. Zvlášť Sirius. Umanul si, že zjistí, co je ta potrhlá holka zač za každou cenu hned po tom, co se zase předvedla u snídaně, kde nám profesorka McGonagallová rozdala rozvrhy. Po včerejším zážitku s vidličkou jsem ji pozoroval. Napadlo mě, jestli neudělá další blbost. A také že ano.
Chvíli mhouřila na pergamen oči, a pak ho strčila pod nos Lily Evansové (to je zelenooká zrzka, do které je James zamilovaný už od čtvrtého ročníku, ale protože se chová jako pitomec, Lily tím jen odrazuje).
Ukázka následujícího rozhovoru:
"Hele, Lily. Já asi špatně vidím. Todle tady, to jsou dějiny, jo? Kterej vůl mě zapsal na dějiny?"
"To jsi musela být ty sama. Tady si studenti volí předměty ke studiu sami a podle svých výsledků."
"Vážně?"
"Ano." (Lily vrátila rozvrh Stele.)
"Opravdu?"
"Ano, opravdu."
"Hmmm..."
"Je to snad problém?"
"Ne. Jenom až mi někdo zase vrazí nějaký dotazník, prosím, připomeň mi, abych si ho pročetla dřív, než začnu vybarvovat ty hezké čtverečky napravo od textu."
Konec ukázky.
Už to chápeš? Ta holka je buď úplně blbá anebo to dělá schválně. No, ještě uvidíme, co je zač. Každopádně se zdá, že má asi fotografickou paměť (to se tak někdo má), protože pokaždé, když se jí někdo z profesorů na něco zeptal, vysypala ze sebe ukázkovou odpověď a ještě k tomu měla připomínky.
Ta holka se snad vážně zdá.
I když já být na Siriusově místě, asi bych se k ní moc nepřibližoval. Ta holka používá svojí hůlku jako jehlici do vlasů a upřímně mám dojem, že i když má hlavu jako encyklopedii, její IQ dost pokulhává.
Jo, a už jsem zjistil její příjmení. Jmenuje se Whitmannová. Stela Whitmannová.
Žádné komentáře
 
Dobýt nestačí; člověk musí vědět, jak svést. (Voltaire)