ÚSVIT

Kdybychom si mohli přečíst tajnou historii našich nepřátel, nalezli bychom v životě každého člověka dost žalu a utrpení, aby to veškerou hostilitu navždy odzbrojilo. (Henry Longfellow)

Statistika

Novinky

Deník Remuse Lupina

14. zápis (Sobota, 11. září 1977)

Pondělí, 31. prosince 2007
A je tu ještě jedna kapitola! V tomto roce úplně poslední. U příští aktualizace už najdete datum s rokem 2008, což mi připomíná, že bych měla všem popřát šťastný Nový rok...
Tak tedy...
Šťastný Nový rok všem!
Severina Princetonová
Zápis 14
Sobota, 11. září 1977
Naše ložnice se rozdělila na dva tábory - Petera nepočítám -, a to mě se Siriusem a Lily s Jamesem. V životě by mě nenapadlo, že bude Lily s Jamesem v něčem souhlasit... ale zoufalá situace si žádá zoufalé činy.
Začalo to ráno. No, ráno... bylo skoro devět - ještě že je sobota, skoro celou noc jsem se přetahoval se Siriusem o peřinu. Snídani jsme zcela jistě všichni prošvihli a nebýt Siriusova, asi bych z postele nevylezl nejméně do jedenácti. Ovšem, ani tak bych si klidně nepřispal. A málem jsem Siriuse políbil, že mi nabídl, že můžu spát vedle něj. No, nic proti... ale k tomu, jak se stalo, že jsme se rozdělili...
James ležel na svojí posteli v trenkách a nezahojená popálená místa na kůži se mu leskla tou mastí od Pomfreyové. Listoval nějakou knihou o famfrpálu, kterou zřejmě ukořistil v knihovně při jedné ze svých skrovných návštěv té dotyčné části hradu a něco si pohvizdoval. Peter dosud chrápal ve své posteli v... no, řekněme v ne příliš umravněné poloze. A zatímco já mrkal a snažil se zaostřit na strop, Sirius už sbíral čisté oblečení a chystal se do koupelny, když ho James zarazil.
Ukázka následujícího rozhovoru:
James: Je tam obsazeno.
Sirius: Co?
James: Je tam Evansová.
Sirius: Co? Vždyť tam byla už před hodinou!
James (trochu škodolibě): Je to sotva pár minut, ne hodina. Mimochodem, ty taky nejsi zrovna rychlík, co se koupelen týče.
Sirius: Máš něco proti tomu, že se nerad poflakuju po škole špinavý? A navíc máš nějaké pokroucené vnímání. Když jsem se naposledy vzbudil, bylo tři čtvrtě na osm a Evansová šla do koupelny. Teď je za deset minut devět a kde je Evansová? Neříkej mi, že pořád v koupelně. Ani já netvrdnu tak dlouho v koupelně!
James: Co tím myslíš - ani ty? Je to holka. Holky jsou rády dlouho v koupelně.
Sirius: No a co? Nemůže si zabrat koupelnu na tak dlouho. (Přešel ke dveřím a zalomcoval klikou.) Hele, Evansová! To není tvoje koupelna, víš? Navíc se tu najde minimálně jeden člověk, co by rád upotřebil takovou tu užitečnou porcelánovou věc, které se lidově říká záchod! Hej?!
Lily: No jo, vždyť už budu... Ještě tak deset minutek...
Sirius (sténá): Evansová!
James (vstává z postele): Nech ji, Siriusi. Nic ti neudělala.
Sirius (dělá grimasy): Že ne? A co má být tohle? Ty si to necháš líbit? Remusi, řekni mu něco?!
Já: A co bych mu měl říct?
Sirius (zoufale): Cokoliv! Hlavně něco. To přece nejde, aby nám ta vtěrka zabrala celou koupelnu! A navíc zamkla. My přece nezamykáme!
James (podrážděně): Je to holka, Siriusi.
Potom Sirius něco zachrčel a tak, jak byl - tedy v trenýrkách a tílku - odešel kamsi z ložnice. Zcela zjevně šel použít koupelnu u chlapecké ložnice pro šestý ročník. Během chvilky se ale vrátil (Lily stále nevylezla) a zabušil na dveře koupelny: "Hele, Evansová, tohle jsme si nedohodli!"
Lily konečně vyšla z koupelny. "No tak promiň, že žiju!" prskla na něj.
A už se do toho zase vložil James: "Nemyslíš, že to trochu přeháníš, Siriusi?"
"Přeháním? Přeháním? Já nic nepřeháním! Ale trvám na tom, aby se nezamykala v koupelně. Nehodlám se zase cítit jako pitomec, až zas budu muset šesťákům vysvětlovat, proč chci použít jejich záchod!"
"Je to holka, Siriusi!" vybuchl James.
Tady jsem se do toho zase vložil já: "Jamesi, Sirius má pravdu. Lily tady vlastně ani nemá co dělat. Pochybuju, že si vyžádala povolení od McGonagallové, aby mohla bydlet v naší ložnici. Měla by aspoň ctít naše pravidla."
"Je to holka!" rozhulákal se James.
Vážně mě nikdy nenapadlo, že si James bude hrát na mravokárce, když jeho nejoblíbenější zábavou vždy a za všech okolností bylo zvát Lily na rande, žádat ji o ruku a činit jí nejrůznější nemravné návrhy. Také bylo očividné, že James svou snahou uchránit Lilyinu bezúhonnost značně stoupl v jejích očích, aniž by si to uvědomoval. Jsem si ale jistý, že jediným důvodem, proč trval na tom, aby se jeho Lily dál zamykala v koupelně, když ji bude používat, bylo jenom to, že nechtěl, abychom ji náhodou očumovali my - hlavně Sirius -, i když všichni víme, jak moc o ni James stojí. To si fakt myslí, že máme tak slabý charakter a klidně bychom mu ji jen tak přebrali bez mrknutí oka?
Lily by se stejně nenechala.
Každopádně to dopadlo asi nějak takhle: Na oběd odešla Lily hluboce uražena zavěšená do Jamese, Peter se někam ztratil a já se Siriusem jsme si mohli drbat hlavy, co jsme udělali špatně.
No, tak hele, koukni: ona je to fakt naše koupelna. Lily v naší ložnici nemá co dělat. Nemá v mojí posteli co dělat. A přece tam je. Je toho vážně tak moc, když chcem - když už tráví v koupelně ranní hygienou a zkrášlovací kůrou asi hodinu a půl -, aby nám nechala alespoň volný přístup k toaletě? Kdyby ta koupelna nebyla tak zatraceně malá, osobně bych tam pro ni klidně přistavěl další zeď.
Bohužel se nějak zdá, že jsem se Siriusem smrtelně urazil jak Lily, tak Jamese. Nemám páru, co bude dál. Sice to vypadá, že se Jamesovi brzy splní jeho velký sen, ale co my? Co naše parta? Budu to muset probrat se Siriusem. Přece se nenecháme rozvrtat jenom kvůli tomu, že nějaká káča kdoví proč rozhodila Lily a ta se na oplátku rozhodla rozvrátit naše dlouhodobě budované vztahy.
To bych se na to podíval, aby s tím nešlo něco udělat!
Poslední komentáře
04.01.2008 18:52:08: Kdy přibude něco nového? už se nemožu dočkat smiley${1}smiley${1}
03.01.2008 23:22:41: Jé, tak tos mě teda opravdu potěšila..smiley${1} Za to jsem moooc ráda =D
03.01.2008 19:41:37: Snad tě, Kaitlin, utěší, že jsem spíš fanda hetero a pochybuju, že by se mi slash vůbec napsat podař...
03.01.2008 17:06:04: ježiši, jen z toho nedělej slash..prosííím!! (te´d hledám nějakého zoufalého smajlíka, ale nemůžu ho...
 
Dobýt nestačí; člověk musí vědět, jak svést. (Voltaire)