ÚSVIT

Kdybychom si mohli přečíst tajnou historii našich nepřátel, nalezli bychom v životě každého člověka dost žalu a utrpení, aby to veškerou hostilitu navždy odzbrojilo. (Henry Longfellow)

Statistika

Novinky

Deník Remuse Lupina

12. zápis (Čtvrtek, 9. září 1977)

Pátek, 21. prosince 2007
Takže jsem se na chvilku utrhla od toho uklízení a přikládám další kapitolu, kterou jsem teď napsala jen tak v rychlosti. Doufám, že se bude líbit.
Severina Princetonová
Zápis 12
Čtvrtek, 9. září 1977
Sirius se zbláznil.
Dnes před obědem, když jsme mířili z učebny formulí do Velké síně, jsme v jedné chodbě viděli Whitmannovou se Snapem. Vypadalo to, že se ho snaží k něčemu přemluvit a Snapeovi se její nápad moc nezamlouvá - upřímně se ani nedivím. Neznám nikoho, komu by se Steliny nápady zamlouvaly (už jen z obavy o vlastní zdraví).
Sirius si ale vzal do hlavy, že to je to nejhorší spojenectví, jaké mohlo školu potkat a začal vyvádět. Úplně mu přeskočilo! Metal kolem sebe kletby a vykřikoval nesmysly o konci kouzelnického světa, vybuchujících Bradavicích a hromadném masakru zdejšího studentstva. Než se mi s Peterem podařilo ho zastavit, svázal a zabarikádoval Whitmannovou v jednom přístěnku na košťata, co byl nedaleko, a Snapea přilepil ke stropu.
Nakonec se nám ale přece jenom podařilo vzít mu hůlku a dotáhnout ho na ošetřovnu, aby mu madame Pomfreyová dala něco na uklidnění. Byla celkem překvapená, když ho viděla, jak se úplně sesypal.
Sirius je totiž celkem pohodář, kterého skoro nic nerozhodí - kromě Snapea a veleváženého, vznešeného a starobylého rodu Blacků. Abych k Tobě byl upřímný, nevzpomínám si, že bych si pamatoval nějaký podobný výbuch, který Sirius absolvoval v nervovém zhroucení. Vlastně si nevzpomínám, že by se Sirius vůbec kdy nervově zhroutil.
Takže doufám, že tenhle rok všichni nějak přežijeme, uděláme OVCE a podaří se nám u toho zachovat si všechny svoje končetiny v původním stavu. Ale nevím, co do Siriuse vjelo. I mně sice bylo podezřelé, že se Whitmannová baví zrovna se Snapem, když to vypadá, že se zřejmě odstěhovala z nebelvírské věže bůhvíkam, ale pokud se pamatuju, ve školním řádu není jediné písmenko, které by naznačovalo, že si spolu studenti z různých kolejí nesmí povídat.
Žádné komentáře
 
Dobýt nestačí; člověk musí vědět, jak svést. (Voltaire)