ÚSVIT

Kdybychom si mohli přečíst tajnou historii našich nepřátel, nalezli bychom v životě každého člověka dost žalu a utrpení, aby to veškerou hostilitu navždy odzbrojilo. (Henry Longfellow)

Statistika

Novinky

Deník Remuse Lupina

1. zápis (Středa, 1. září 1977)

Neděle, 16. prosince 2007
Asi to bude mít hodně kapitol, protože hodlám obsáhnout celý jeho sedmý ročník a každá kapitola bude obsahovat jeden Remusův zápis do deníku. Většinou bude jeden zápis znamenat jeden den, ale může se vyskytnout i několik zápisů se stejným datem. :) Asi z toho vyleze slátanina na druhou... ale jestli na to máte odvahu, klidně se dejte do čtení.
Severina Princetonová
Zápis 1
Středa, 1. září 1977
Tak... jsi můj sedmý deník. Doufám, že Ti to nevadí. Právě totiž začínám sedmý ročník studia v Bradavicích a to znamená, že Tě budu po celou dobu tohohle školního roku seznamovat se vším, co se tu stane. Doufám, že Ti ani tohle nevadí. A protože toho bude jako vždy hodně, rozhodně se nebudeš nudit.
Abych se Ti představil (jenom krátce, protože mě určitě brzy poznáš mnohem detailněji). Jmenuji se Remus Lupin a jsem kouzelník. Ty jsi můj kouzelnický deník, do kterého můžu psát jen já a který může číst jen ten, komu to dovolím. Narodil jsem se 10. března 1960, takže je mi teď sedmnáct let a něco. A ještě jednu velice důležitou věc bych Ti měl říct. Když jsem byl malý, měl jsem menší nehodu, která vyústila v to, že se ze mě stal vlkodlak.
Takže... teď to víš. Doufám, že mě za to nebudeš odsuzovat.
A teď k tomu, co se dnes dělo.
Máme v ročníku novou studentku. Vypadá trochu jako jedna ze Siriusových nafintěných holek (Sirius je můj kamarád, jsme spolu v ročníku a na koleji a máme spolu ložnici - ještě s Jamesem a Peterem. To jsou také mí přátelé. Vědí o tom, že jsem vlkodlak, ale místo, aby se se mnou přestali bavit, udělali něco šíleného! Stali se zvěromágy a já zjistil, že jsem v nich nalezl přátele na celý život, takže teď se mnou mohou trávit i úplňky. Samozřejmě ve své zvířecí podobě). Ale zpátky k naší nové spolužačce. Vypadá sice jako Barbie, ale vůbec se tak nechová. Vlastně je to tak trochu cvok - alespoň jsme to s klukama usoudili, když se při slavnostní hostině jen tak zakousla do vidličky, aby zjistila, jestli je vážně zlatá. V tu chvíli mě napadlo, že si chce asi vypáčit zub, ale ona po večeři tu vidličku prostě otřela ubrouskem a zastrčila si ji do kapsy, jako by nic. Sirius ji přejmenoval na Straku.
Jo! Málem bych zapomněl. Jmenuje se Stela... ale příjmení si vážně nevybavím.
Budu muset končit, Deníčku, nebo mě James zabije za to, že se zase chovám jako šprt.
Napíšu Ti zase zítra.
Žádné komentáře
 
Dobýt nestačí; člověk musí vědět, jak svést. (Voltaire)